BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Keletas sakinių apie Rusiją :)

Jo, Rusija. Žodžiu, paskutiniu metu labiausiai žmonių sąmonę jaudinantis dalykas. Gal kiek jau prislopęs, bet šūsnys straipsnių apie tai vis dar liejasi. Visų nė neperskaitysi, bet iš tų, kuriuos teko žiūrėti, absoliuti dauguma varo į vienus vartus. Suprantama, realūs motyvai aiškūs - rūpi ne tiek agresija prieš gruzinus, kiek tai, jog kitą sykį gali būti Lietuva. Kiek tai realu yra kitas klausimas, tiesiog skalambijimas visais varpais paprasčiausias savisaugos instinktas. Tad nors ir kaip erzintų iš pokario atsitįsta kone antikinė moraliai pasenusi Juknevičienės retorika (ankedotų skaldytoja; per karo pradžią jos komentarai buvo kaip iš kokios užatlantės balso radijos), bet politikus dar galima suprasti; jie juk veikia realioje erdvėje ir čia reikia paisyti pusės, kam priklausai, atsižvelgti į aplinkybes. Bet koks nors nepriklausomas intelektualas..ehem, ar aš ką praleidau? Nemačiau NĖ VIENO straipsnio, kur būtų sulyginama Rusijos agresija ir Amerikos agresija. Asmeniškai skirtumo nelabai ir matau. Amerikos agresija Demokratijos tikslais, Rusijos - savo piliečių apsaugojimo. Iš esmės abu “kariavo taikos tikslais”. Tai reiškia, jog nors savaime Rusijos vadinamoji agresija yra blogas dalykas, tačiau įvertinus ir Amerikos žaidimus, jos karas yra dalinai moraliai pateisinamas visų elgesio kontekste. Jei tau galima, man irgi galima. Ir nors ir kaip nepatinka man rusiškas mąstymas, bet skalijimas, kaip šunų, ant katės, tėra paprasčiausia propoganda, o tai, mano nuomone, niekaip nesiderina su kritišku požiūriu.

Beje, dėl galimybės mus užpulti :) Realiai, tai naudingiau būtų, kad imtų ir užpultų, nes taip išsigrynintų santykiai ir būtų aišku, KAS vyksta, nei skirtų keletą milijardų iš biudžeto legaliai “nusipirkti” savai vyriausybei.

Rodyk draugams

komentarai (2) | “Keletas sakinių apie Rusiją :)”

  1.   troy rašo:

    Tipiškas liumpeno-filosofo kliedesys. Taip noris būti išskirtiniu, kad nors tėvynę parduok. Petras Cvirka tiesiog …

  2.   passerby rašo:

    troy tu toks patriotas:):):) tau tik i prezidentus reik. niekas gi čia tėvynės neparduoda. tiesiog įrašas nesutampa su tavo nuomone.

    Autoriui: nepriklausomybė - lietuviška paranoja. visas pasaulis į ją kesinasi, visi kas tik neduok die kreivai pasižiūri. taip kad nėra ko čia stebėtis:)
    Prilojo, prilojo ant Rusijos dėl Gruzijos, dabar bijo kad užpuolimo neišvengsi. Nereikėjo cypt.

Rašyk komentarą